Databáze dobrých firemních praxí

Stlačený pracovní týden

Znamená, že pracovní doba je odpracována v méně delších dnech (např. u plného úvazku – 3 dny po 12h a 1 den 4 hodiny apod.). Maximální denní doba práce je 12h. Odpracované hodiny navíc jsou prací přesčas, zaměstananci nebo zaměstnankyni za ně přísluší mzda či plat s příplatkem za práci přesčas nebo náhradní volno. Stlačení pracovního týdne umožňuje rodičům sladit pracovní život s péčí o děti, je vhodný pro studující.

Citibank

V rámci Citi byly celosvětově vyvinuty a uplaťnována práce na částečný úvazek. Mimo to jsou využívány i další formy flexibilní práce: pružná pracovní doba, práce mimo pracovní místo, stlačený pracovní týden a sdílené pracovní pozice.

Vodafone Czech Republic

Vodafone nabízí svým zaměstnancům a zaměstnankyním různé formy flexibility: mimo stlačený pracovní týden to jsou ještě: flexibilní pracovní doba, práce na směny, posun začátku pracovní doby, možnost práce o víkendech namísto pracovních dnů a zkrácené pracovní úvazky. Dále to jsou flexibilní místa výkonu (homeworking, teleworking...).Logo - Operační program Lidké zdroje a zaměstnanost
2010 Gender Studies, o.p.s.; webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT -Econnect