Databáze dobrých firemních praxí
Firemní školka německého Metra
Firma:
Metro Neměcko
Rok zavedení do praxe: Region: Sektor:
2005 Zahraničí maloobchodní řetězec
Detaily:
První firemní školka „Metro Hvězdička“ byla založena v říjnu 2005. Nabízí celkem 65 míst pro děti ve věku od 4 měsíců do 6 let. Celková výměra školky činí 850 m2, využívá také zahrady o rozloze 1500 m2. Školka je unikátní svou dvojjazyčnou výukou v němčině a angličtině. To umožňuje skupině METRO chovat se spravedlivě s ohledem na rostoucí internacionalizaci firmy: jen v Düsseldorfu pracují pro METRO lidé z třiceti zemí.

Založením firemní školky chtěl řetězec podpořit rodině přátelské nastavení společnosti a pomoci svým zaměstnancům a zaměstnankyním slaďovat osobní a pracovní život. Školka je určena dětem zaměstnanců, ale mohou ji navštěvovat i děti z rodin žijících v okolí firmy. Poplatky závisí na příjmech rodičů a odpovídají poplatkům obecních školek.

Ani v Německu není snadné firemní školku založit. I tam existují přísné regulace ze strany místních komunit, které jsou legálně odpovědné za licenci a supervizi školek. Metro administrací firemní školky pověřili německý Červený kříž, který má bohaté zkušenosti s provozem sociálních zařízení. Tím pádem se získáním licence neměli větší problém.


Související odkaz:
Rozhovor o Hvězdičce ve zpravodaji "Rovné příležitosti do firem"

Logo - Operační program Lidké zdroje a zaměstnanost
2010 Gender Studies, o.p.s.; webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT -Econnect